Kaja Kaldoja

Enesekindlusvabriku veebi- ja graafiline disainer

Kaja on Enesekindlusvabriku visuaalse poole, graafika ja disaini eest vastutaja, kes teeb oma tööd suure naudingu ja rõõmuga. Kunstiline hea tunnetus on Kajale iseloomulik juba noorest saati, ta on lõpetanud kunstiõpetaja eriala. Õpetajana ta tööle ei hakanud, aga teadmised kunstist on väärtuslikuks lisandiks kõikides tema tegemistes.

“Kes tahab, see saab!” on moto, mille paikapidavust on Kaja oma elus korduvalt tunda saanud ja tõestanud nii endale kui teistele. Mitmel korral on ta saanud häid töökohti või projekte nii, et konkreetseid erialaseid oskusi pole jõudnud veel omandada, aga tahe ja motivatsioon õppimiseks on olnud suur. Nii on ta saanud ka oma esimese suure partneri.

Kaja on läbinud kunstiõpetuse ja joonestamise magistriõppe, täiendkoolitanud end mitmetel erialastel koolitustel ning saanud lisaõpet ka igapäevases töös ja praktikas. Ta oli 15 aastat keskastmejuht, juhtides ühes Eesti suuremas meediaettevõttes kujundajate osakonda. Juhi kogemus oli hea ja arendav, seda enam et firma jõudis ka oma nime kolm korda vahetatud, kuid hinges igatses Kaja ikkagi kujundamist. Alates 2016. aastast alustas Kaja oma ettevõttes, et saaks igapäevaselt tegeleda sellega, mida süda soovis – graafiline disain. Hing kripeldas ka veebidisaini paremini osata ja sellepärast läks ta 2017. aasta sügisel end täiendama veebidisaini erialale EKA’s. Nüüd saab ta tegeleda nii graafilise kui veebidisainiga.

Kahe varateismelise lapse emana armastab Kaja vabal ajal tantsida flamenkot, käia pea igapäevaselt jooksmas ning tegeleda käsitööga. Eriti harmoonias on ta siis, kui saab veeta tasakaalustatult aega oma mõlemas kodus – Tallinnas ja Hiiumaal.