Ettevõte lõi uuendusliku lahenduse kolmele probleemile

Personali küsimustega tegelev Enesekindlusevabrik koostas innovatiivse lahenduse nimega PERFI,  millega saab suurepärase ülevaate ettevõte sees toimuvast, värvata nii juhi, meeskonnaga kõige paremini sobiva töötaja kui ka analüüsida finantse.

Enesekindlusvabriku juht Ketlin Kasak sõnas, et ainulaadse terviklahenduse loomiseni viis kümneaastane töökogemus.

„Minu värbamiskogemus ütleb mulle üht- ettevõtte sees peavad suhted korras olema, sest siis leiavad inimesed ise meeskonda tee. Kui inimeste leidmine tekitab suurt raskust ning olemasolev personal ei ole lojaalne, siis on ettevõttes midagi valesti. Tuleb selgeks teha, mis on valesti ning teha parandused,” nentis ta.

Tõsised töökoosolekud ja arenguvestlused nõuavad juhtidelt palju aega ja on seetõttu jäämas meie aina enam aega hindaval töömaastikul möödanikku. Personali on see-eest vaja jätkuvalt kaardistada, värvata ja aina rohkem on vaja teada, milline on ettevõtte sisekliima. Nii leidis Kasak, et parim viis on seda kõike teha korraga ja meeldivalt mängulisel viisil.

„Minu uuendusliku lahendusena loodud PERFI abil saab värvata ideaalselt meeskonna ja juhiga sulanduva töötaja, kaardistada personalioskusi, töötajate meelestatust ja puudujääke, muuta tööjaotust efektiivsemaks ja ettevõtte sisekliimat harmoonilisemaks. Samuti analüüsida finantse ja juhtimist,” loetles ta. Ja seda kõike kuni kaks tundi kestva asjatundlikult juhendatud koosviibimisega.

Kommentaar, Janek Sirg

(juhatuse esimees, Hansavest Rental OÜ)

Kogu PERFI protsess oli huvitav ning ka minu silmaringi laiendav. Hea oli näha, kuidas kaheksast kandidaadist on 1,5 tunniga võimalik kiiresti aru saada, kes on kes. Alguses olin küll kergelt skeptiline, kuidas saab lauamäng aidata mul mõista inimesi, kuid nüüd kui olen seda kogenud, pean ma seda iseenesestmõistetavaks. Antud protsess võimaldas meil kõigil hoida kokkuväga palju aega ning kindlasti kasutan ka tulevikus PERFI abi.