Kuidas saab juht oma taset tõsta?

Artikkel 5 (3.osa)

Kui meeskonna tase sõltub juhi tasemest, siis on juhi areng, kvaliteet ja kompetents kriitilise tähtsusega. Millised on need võimalused, kuidas juht saab oma taset tõsta?

Allolevad viisid annavad võimaluse muuta juhtimine paremaks, toetavad sind, et sinu kui juhi areng oleks sujuv ning pidev ja läbi selle saaksid olla kvaliteetne juht oma kvaliteetsetele inimestele.

Ettevõtlusalased koolitused

Esimene ja kõige loogilisem viis on muidugi erinevatel ettevõtlusalastel koolitustel käimine. Eeldades muidugi, et juht on läbinud nii juhtimise kui ka oma valdkonnapõhise haridustee ülikoolis. Kui ei, siis peaks alustama sellest. Aga koolitusi on hästi palju ning erinevaid – juhtimisest, ettevõtlusest, rahast ja rahalisest intelligentsusest, meeskonnatööst ja investeerimisest. Taolistel koolitustel käimine on kasulik mitmel moel – juht areneb ja saab uusi teadmisi, samuti on need suurepärased paigad uute tutvuste, koostööpartnerite ja klientide leidmiseks.

Tegele isikliku arenguga

Üks asi on tööalane areng, aga tähelepanu tasub hoida ka isiklikul arengul. Olgu selleks hirmudest vabanemine, lapsepõlvetraumadega tegelemine, vanematega suhete klaarimine, komplekside ja piiravate uskumustega silmitsi seismine ning emotsioonide valdamise harjutamine. Mida teadlikum on juht enda käitumiste, tujude, otsuste ja alateadvuse manöövritest, seda arukamalt suudab ta juhtida nii iseend, oma meeskonda kui äri.

Kuula podcaste, loe raamatuid, vaata harivaid filme, koge kultuurielamusi, kuula e-raamatuid ja vaata telesaateid. Hoia end ärksana, elavana, ahmi sisse kõike põnevat, mida maailmal pakkuda on.

Hoia oma eraelu korras

Hea juht on õnnelik nii juhi kui inimesena. Inimesena saab õnnelik olla ka üksinda, aga me oleme siiski sotsiaalsed olendid, mis tähendab, et tõeline õnn algab siis, kui meie kõrval on õige inimene. Keegi, kellega saame oma õnne jagada, keda saame armastada ja kes ka meid vastu armastab. Hea juht on õnnelikus paarisuhtes, tal on elukaaslane ja toredal juhul ka lapsed. Petmine, armukesed, tülid ja lahutus ei muuda juhti õnnelikuks, seega ka edukaks. Niisiis – tahad olla hea juht? Hoia oma pereelu korras! Lisaks perele hoia enda ümber ka häid sõpru, pühenda aega ka päritoluperele ja sugulastele ning ära unusta vahel võtta aega ka üksi olemiseks.

Suhtle teiste ettevõtjatega

Nn omasugustega suhtlemine annab võimaluse jagada murekohti, väljakutseid ja ka uusi ideid. Kuulates teisi, saad ehk häid lahendusi oma ettevõtte arengusse, arutada erinevaid võimalusi protsesside juhtimiseks ning kuuled praktilisi kogemusi teiste portfellist. Teiste juhtidega suhtlemine võib tekitada soovi olla ka ise parem juht, areneda ja kasvada, muuta töökeskkond innovaatilisemaks ja käia kaasas trendidega, millest sa ehk kuulnudki polnud.

Hooli tervisest

Inimene on tervik. Ei saa olla õnnelik ja rahulolev, heaks eeskujuks teistele, kui üle püksivärvli punnitab rasvunud kõht, treppidest kõndimine paneb hingeldama ning mõte jooksmisest juba higistama ajab. Õnnelik juht on terve, sportlik, vormis ja arukas. Ta hoolib oma füüsilisest ja vaimsest tervisest, toitub teadlikult, on aktiivne ja näeb hea välja. Ainult nii saab ta ära teenida täieliku austuse ja autoriteedi meeskonna poolt.

Kuula ka, mida räägib teile professionaalsest värbamisest Enesekindlusvabriku asutaja Ketlin Kasak SIIT.

Loe veel: 4 lihtsat, kuid olulist sammu, kuidas muuta kandidaatide profiil kvaliteetsemaks